Skip to content
Menu

Texas’tan adına gönderilen adressiz hediye paketi, Sivas’taki Azra bebeğe ulaştı

(ANADOLU AJANSI)

Daha 14 günlükken, Van’da 23 Ekim’de meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde enkaz altında kalan ve 2 gün sonra sağ kurtulan ’mucize bebek’ Azra’ya, Amerika Birleşik Devletleri’nden gönderilen bir paket, içidekilerle de adres kutusuyla da herkesi hem şaşırttı hem de duygulandırdı.

Bugün 2 aylık olan ve gelişimini sağlıklı bir şekilde sürdüren Van depreminin simgesi Azra bebeğe ABD’nin Teksas eyaleti Greenville kentinden bir yardım paketi gönderildi. İçerisinde el örgüsü kazak, 5 çift çorap ve 2 bebek takımı gibi çocuk kıyafetlerinin bulunduğu paketi Wealters Cooper adlı kadının gönderdiği belirlendi. Paketle birlikte gelen notta Cooper, olayla ilgili duygularını paylaştı. Bebeğin enkazdan yalın ayak çıkarıldığı anları gösteren fotoğrafları The Dallas Morning News gazetesinin ’Türkiye’de deprem, enkazda sevinç’ başlıklı manşet haberinden okuduğunu belirten Cooper, pakette söz konusu gazette nüshasını da gönderdi. Cooper, çiçek desenli kartpostalında kendisinin de 3 torunu bulunduğunu belirterek Azra bebek ve ailesine iyi dileklerini sunuyor.

Paket önce Van’a sonra Sivas’a gitti

Hediye paketi 26 Ekim’de Teksas Grenville’den postaya veren Coopers, adresi bilmediği için pakette isim olarak ‘’Baby Azra Karaduman’’ ve adres olarak da “Earthquake Rescue Baby / Eastern Province Turkey” yazdığı anlaşıldı. İçinde 5 çift çorap ile el örgü kazak, tulum, şapka, patik ve eldivenden oluşan 2 bebek takımı ve gazete olan paket önce Erciş’e ulaşabildi. Erciş’e giden paketin Azra bebeğe geldiğini fark eden yetkililer, telefonla dede Ahmet Karaduman’a ulaşarak Sivas’taki adresini aldı. Erciş’ten gönderilen paket 3 gün önce aileye ulaştı.

”Torununa ördüğü kazağı göndermiş’


Azra bebeğin kendisi gibi enkaz altından çıkan babaannesi Gülsade Karaduman, paket kendilerine ulaştığı zaman büyük bir şaşkınlık yaşadıklarını ve çok mutlu olduklarını belirterek, “Gelen birçok şeyi aslında kabul etmiyoruz. Ama ta Amerika’dan göndermişler. Dünyanın öbür ucundan yavrumuza kazak örüp göndermişler. Gönderen kişinin de 3 tane torunu varmış. Duyarlılar demek ki Allah onlardan razı olsun. Çok mutlu olduk.” diyerek gözyaşı döktü. Kendilerine ulaşan mektupta Cooper’in kendi torununa ördüğü kazağı gönderdiğini öğrendiklerini söyleyen Karaduman, bunun ayrıca mutluluk verici olduğunu kaydetti. Gelen hediyeleri saklayacaklarını dile getirdi.

2 kilo 300 gram olarak dünyaya gelen Azra bebeğin şu anda anne sütü ve mama ile beslenerek 4 kilo 300 grama ulaştığı ve her hangi bir sağlık problemi bulunmadığı bildirildi.