Skip to content
Menu

Beyzbolda Dünya Serisi nefes kesiyor; İlk 4 maç sonunda durum: 2-2

rek-red

AMERİKA BÜLTENİ (28 Ekim 2013)

Beyzbolda yılın en büyüğünü belirleyecek Dünya Serisi, uzun yıllar hatırlanacak bir mücadeleye sahne oluyor. Amerikan Ligi Şampiyonu Boston Red Sox ile Ulusal Lig Şampiyonu St Louis Cardinals arasındaki serinin dördüncü maçı sonunda 2-2’lik beraberlik oluştu. St Louis’de Cumartesi akşamı oynanan üçüncü maçı uzun yıllar tartışılacak bir hakem kararıyla kaybeden Red Sox, aynı stadyumda oynanan dördüncü maçı 4-2 kazanarak, seride eşitliği sağladı.

Böylece, Red Sox, Dünya Serisi’ni yine bu akşam St Louis Bousch Stadyumu’nda oynanacak 5. maç sonrası 6 ve gerek kalırsa 7 maçı kendi sahasına taşımayı garantiledi. Eğer Red Sox, bugün ve altıncı maçı kazanırsa kendi sahası Boston Fenway Park’ta 1918 yılından beri ilk kez Dünya Serisi şampiyonluğu yaşama şansı elde edecek.

İLGİLİ HABER: Beyzbol nasıl oynanır? Kuralları nelerdir?

Beşinci maçın başlama saati ve TV canlı yayın kanalı

Bu yıl bütün spor otoritelerince sadece play off sezonunun değil bütün sezonun en iyi iki takımı gösterilen Red Sox ve Cardinals arasındaki nefes kesen serinin beşinci maçı Pazartesi akşamı New York saati ile saat 20:07 de St Louis Busch Stadyumunda başlayacak. Maç ABD’de Fox yayın ağına bağlı televizyon kanallarından yayınlanacak. Türkiye’deki beyzbolseverler ise bu dev finali Pazar sabahı 03:00’ten itibaren Fox Sports kanalından izleyebilir.

Dünya serisi maç programı

Tarih

Karşılaşma

Saha

1

Ekim 23

Cardinals 1 –  Red Sox 8

Fenway Park

2

Ekim 24

Cardinals 4 – Red Sox 2

Fenway Park

3

Ekim 26

Red Sox 4 – Cardinals 5

Busch Stadium

4

Ekim 27

Red Sox 4- Cardinals 2

Busch Stadium

5

Ekim 28

Red Sox @ Cardinals

Busch Stadium

6

Ekim 30

Cardinals @ Red Sox

Fenway Park

7

Ekim 31*

Cardinals @ Red Sox

Fenway Park

* Gerek kalırsa