Skip to content
Menu

Amerika Bülteni (Bulletin of America) is a Turkish news, opinion, information blog. It was launched on June 6, 2011. The blog offers coverage of US politics, media, business, entertainment, art, science, living, style, the green movement, world news, and comedy.

Amerika Bülteni, Amerika Birleşik Devletlerinin gündemindeki konular hakkında Türkçe yayın yapan bağımsız bir haber, bilgi ve yorum blogu olarak 6 Haziran 2011’de New York’ta kuruldu. Hiç bir kurum, kuruluş veya devlet ile ilişkisi yoktur.

Eleştirileriniz, katkılarınız veya paylaşmak istediğiniz haberleriniz için email adresimiz:

[email protected]

TWITTER: @AmerikaBulteni

FACEBOOK: AMERİKA BÜLTENİ

Founder:

CEMAL TUNÇDEMİR
@CemalTdemir

Amerikalıların İsimlerinin Anlamları

Amerikalıların isimleri kataloğu günümüzde coğrafi ve kültürel kökleriyle, 100 yıl öncesinin en açık fikirli Amerikalılarını bile şaşkına çevirecek bir çoğulculuğa ve çeşitliliğe erişmiş durumda. 

Summer is coming

Türümüzün 11 bin yıllık tarihinde ilk kez, kış değil, yaz, sağ salim atlatmayı umduğumuz mevsim haline geldi. Kışta ölen insan sayısı hızla azalırken, yazları ölen sayısı hızla yükseliyor.

Doğa Hakları Devrimi

Her şey 1973 yılında hukuk profesörü Christopher Stone’un “Hukuk, insan olmayan doğa objelerine de örneğin kayalara ve hatta ağaçlara da hak tesis edecek kadar evrilirse ne olur?” sorusunu ortaya atmasıyla başladı.