Skip to content
Menu

Ve NFL’de kader haftası: Günün maçları, saatleri ve TV kanalları

AMERİKA BÜLTENİ (1 Ocak 2011)

Amerikan Futbolu Ligi NFL’de normal sezon bugün oynanacak karşılaşmalarla sona eriyor. Haftanın ve belki de normal sezonun en kritik maçı ise New Jersey’de New York Giants ile Dallas Cowboys arasında oynanacak. Kazanan takım konferans şampiyonu olurken yenilen takım sezonu kapatacak.

İşte günün maçları, başlama saatleri, televizyon canlı yayın kanalları ile muhtemel senaryolar

Playoff’a kalacağı kesinleşen takımlar

Houston Texans, Green Bay Packers, New Orleans Saints, San Francisco 49ers, Pittsburgh Steelers, Baltimore Ravens, New England Patriots, Atlanta Falcons, Detroit Lions

Konferans liderliği kesinleşen takımlar

NFC North: Green Bay Packers (Playoff ilk turu bye geçecek)

NFC West: San Francisco 49ers

AFC South: Houston Texans

AFC East: New England Patriots

NFC Sout: New Orleans Saints

Bugünkü maçlarıyla sezonu kapatacakları kesinleşenler

Indianapolis Colts, St. Louis Rams, Minnesota Vikings,  Jacksonville Jaguars, Buffalo Bills, Carolina Panthers, Cleveland Browns, Miami Dolphins, Tampa Bay Buccaneers, Washington Redskins, Arizona Cardinals, Chicago Bears, Kansas City Chiefs, Philadelphia Eagles, San Diego Chargers ve Seattle Seahawks.

SON HAFTA SENARYOLARI

Packers: Playoff’u haftalar önceden garantileyen Packers, geçen hafta da kazanarak, NFC playoff maçlarının tamamını kendi sahasında oynama hakkı kazandı.

Saints: NFC South konferansının şampiyonu ünvanını garantilediler. Son hafta playoff’un ilk turunu bye geçmek için mücadele edecekler. Kazanmaları ve 49ers’ın kaybetmesi gerek.

Falcons: Playoff’a kalmayı garantiledi. Galip gelir Detroit Lions da kaybederse 5 numaralı takım olarak playoff’a katılır.

Giants –Cowboys: İki takımı bir arada yazmamızın tek sebebi var. Son haftada karşı karşıya gelecek bu iki takım belki de NFL normal sezonun en önemli maçını oynayacak. Kazanan NFC East şampiyonu olacak. Kaybeden tatil planları yapacak.

49ers: NFC West şampiyonluğunu garantileyen 49ers, Packers ile NFC playoff maçlarının tamamını kendi sahasında oynayacak takım olma mücadelesini son haftaya taşıyor. Ancak Packers’ın bugün ve gelecek hafta yenilmesi lazım. Zor.

Lions: 1999 yılından beri ilk kez playoff’a kalmayı garantiledi. Atlanta’nın durumuna göre zorlu ya da kısmen kolay bir fikstüre sahip olacaklar.

Patriots: Playoff’un ilk turunu bye geçme hakkını hali hazırda kazanmış durumdalar. Son haftada da kazanırlarsa ya da Ravens ve Steelers’ın her ikisi de kaybederse, AFC liginde bütün playoff maçlarını kendi sahasında oynayacak takım olacaklar.

Ravens: Son haftada Bengals’i de yenerlerse, AFC North şampiyonu olacaklar ve playoff’ta ilk turu bye geçecekler. Patriots’un yenilmesi durumunda ise, AFC’nin 1 numarası olarak tüm maçlarını kendi evinde oynayacak takım olurlar.

Steelers: Bengals’ı yenerlerse ve Ravens yenilirse bu yıl da AFC North şampiyonu olacaklar. Üstüne Patriots da yenilirse AFC’nin 1 numarası olurlar.

Texans: AFC South şampiyonu oldular.

Broncos: Son haftada Kansas Chiefs’i de yenerlerse 2005’ten beri ilk kez AFC West şampiyonu olacaklar.

Raiders: Cahrgers’ı yenerlerse ve Denver Broncos da yenilirse AFC West ünvanı onlara gider. Denver yenilmezse, galibiyetle ‘Wild Card’ statüsünden playoff’a kalabilirler.

Bengals: Son hafta Ravens’e karşı kazanırlarsa AFC’nin ikinci ‘wild card’ takımı olurlar. Kaybederlerse hesap bayağı bir karışık olacak.

Jets: Bu hafta playoff’u zzorlayan takımlar arasında playoff yolu en zorlu olan takım Jets. Giants’e yenildikten sonra ‘wild card’ olarak playoff’a kalma şansları iyice azaldı. Öncelikle bugün Dolphins’i kesinlikle yenmek zorundalar. Ardınan en az 4 takımın daha kaybetmesi için dua etmek zorundalar. İki yıl önce son haftada kimse Jets’in playoff’a kalabileceğine ihtimal vermiyordu ancak bütün maçlar Jets’i playoff’a taşıyacak şekilde sonuçlandı. Yeniden bu mucizeyi umuyorlar.

Titans: Jets ile aynı durumda. Kazanıp diğer takımların durumunun netleşmesine göre belki ‘wild card’ olarak playoff’a kalabilir.

 

İŞTE 17’nci VE SON HAFTANIN MAÇ PROGRAMI

 

1 Ocak 2012, Pazar Saat (ET)*

TV

Carolina – New Orleans 1:00 PM

FOX

Chicago – Minnesota 1:00 PM

FOX

NY Jets – Miami 1:00 PM

CBS

Buffalo – New England 1:00 PM

CBS

San Francisco – St. Louis 1:00 PM

FOX

Detroit – Green Bay 1:00 PM

FOX

Washington – Philadelphia 1:00 PM

FOX

Indianapolis – Jacksonville 1:00 PM

CBS

Tennessee – Houston 1:00 PM

CBS

Seattle – Arizona 4:15 PM

FOX

Kansas City – Denver 4:15 PM

CBS

Tampa Bay – Atlanta 4:15 PM

FOX

Baltimore – Cincinnati 4:15 PM

CBS

Pittsburgh – Cleveland 4:15 PM

CBS

San Diego – Oakland 4:15 PM

CBS

Dallas – NY Giants 8:20 PM

NBC

*ET: Eastern Time (New York saati)