Skip to content
Menu

Ünlü yönetmen Tony Scott intihar etti

Hollywood’un unutulmazları arasına giren “Top Gun”, “Days of Thunder” ve “Beverly Hills Cop II” gibi filmleri yöneten Scott’ın, dün yaşadığı Los Angeles kentinde bir köprüden atladığı belirtildi. Scott’ın ölümü hakkında soruşturma başlatılırken, yetkililer 68 yaşındaki yönetmenin ‘intihar ettiğinden şüğhelendiklerini’ belirtti.

Polisin verdiği bilgiye göre, çok sayıda görgü tanığı dün yerel saatle 00.35 sularında bir kişinin Vincent Thomas Köprüsü’nden atladığını tanık oldu. Polis yetkilisi Tim Nordquist, birkaç saat sonra dalgıçların çamurlu sulardan bir ceset çıkardığını söyledi.

ABD Sahil Gübelik yetkilisi Jennifer Osburn, Scott’ın köprünün doğu yakasında park edilmiş olarak bulunan siyah Toyota Prius marka aracında bir intihar notu bulduklarını belirtti. Yönetmen Ridley Scott’ın kardeşi olan Tony Scott’ın, kardeşiyle sahip olduğu Scott Free Productions şirketiyle “Killing Lincoln” adlı bir film üzerinde çalıştıkları öğrenildi. Ridley Scott’ın geçtiğimiz ay gösterime giren Prometheus adlı filmi yazın en başarılı filmlerinden biri olmuştu.