Skip to content
Menu

Twitter’da yakında herkes ‘mavi damgalı’ olacak

AMERİKA BÜLTENİ (9 Mart 2018)

Twitter kullanıcıları, sahiplerine prestij katan ‘mavi noktalı’ hesapları yakında çok daha sıkça görecekler. Twitter CEO’su Jack Dorsey, dün Periscope canlı yayınında, Twitter’ın ‘mavi damgalı’ onaylı hesap sisteminin sorunlu olduğunu kabul etti ve çözüm olarak, mavi noktayı isteyen herkesin sahip olabileceği bir sisteme kavuşturacaklarını açıkladı.

Dorsey, ‘’Niyetimiz, herkesin ‘doğrulanmış hesaba’ sahip olmasını sağlamak. Bunu da herkesin kendi kimliği hakkında daha fazla veriyi teyid ederek elde etmesini sağlamak’’ diye konuşarak Twitter’ın bu hesapları kendi tercihine göre belirlediği görüntüsü oluşturmak istemediklerini kaydetti.

Twitter Ürün Müdürü David Gasca da, söz konusu uygulamayı başlangıçta, hesabın kimliğini doğrulama amacıyla uygulamaya başladıklarını hatırlatarak, mavi noktanın, bir tür statü sembolü veya Twitter’ın söz konusu hesabı desteklediği şeklinde algılanmasından rahatsız olduklarını söyledi.

Her iki yönetici, mavi noktanın nasıl elde elde edileceğini ve bu değişikliğin ne zaman başlayacağı konusunda somut bir tarih belirtmediler.
AMERİKA BÜLTENİ‘ni Twitter‘dan ve Facebook‘tan takip edebilirsiniz