Skip to content
Menu

92 yaşındaki kadına kimliği olmadığı için alkollü içki satmadı

AMERİKA BÜLTENİ (12 Kasım 2011)

İngiltere’de 92 yaşındaki bir kadın, yanında kimliği olmadığı için alkollü içki satın alamadı. İngiltere ve ABD’de belli yaşın altındakilere alkollü içecek satışı kesin olarak yasak olduğu için, tezgahtarlar yaşından şüphelendikleri kişilere kimlik belgesi soruyor.

Geçtiğimiz günlerde bir alışveriş merkezinden bir şişe viski satın almak isteyen 92 yaşındaki Diane Taylor, yanında kimliği olmadığı için tezgahtarın kendisine satış yapmadığını belirtti.

‘O kadar inanılmaz ki, önce şakayla bana iltifat etmek istiyor sandım’’ diyen Taylor, ‘’Ancak, sonra tezgahtar kızın çok ciddi olduğunu farkettim. Otobüs kartımı, kan kartımı vs çıkardım ancak bana yaşımı gösteren bir kimlik olmadan satış yapamayacağını söyledi. Ne yapacağımı bilemedim. Gençlerin alkollü içki satın almasının engellenmesini yüzde 101 destekliyorum. Ancak bu duyarlılığın bu derece genişletilmesi sadece saçma. Kimse, beni 25 yaşından genç göründüğüme ikna edemez. Çok ama çok zorlasan en fazla 78’e kadar inerim.’’ diye konuştu.

Alışveriş merkezi rahatsızlık için özür dilemekle beraber alkol satışında yaş gösteren kimlik talebi politikalarından vazgeçmeyeceklerini belirtti.